fbpx

Profesinė mokykla – taupantiems laiką ir mąstantiems apie ateitį

Profesinė mokykla – taupantiems laiką ir mąstantiems apie ateitį

Profesinė mokykla ne vienam tampa tramplinu įgyjant gerai apmokamą profesiją ar kuriant verslą. Sukurta palanki mokymosi sistema šiandien leidžia profesiją įgyti dar mokantis mokyklos suole – t.y. profesinėje mokykloje pradėti mokytis baigus 8 klases, o profesiją pasirinkti nuo 10 klasės.

Taip jaunuoliai įgyja ne tik vidurinį išsilavinimą, bet ir profesiją. Baigus 12 klasių kiekvienas gali pilnavertiškai pradėti dirbti pagal profesiją, kurti savo verslus arba rinktis tolimesnes studijas kolegijose ar aukštosiose mokyklose.

„Mūsų mokymo centre turime ne vieną pavyzdį, kai žmonės baigę universitetus, įgiję ne vieną aukštąjį išsilavinimą, ateina įgyti profesijos. Tokie žmonės neretai gailisi, kad to nepadarė anksčiau ir sugaišo brangaus laiko ieškant savo profesinio kelio. Raginame jaunuolius nebijoti ir išbandyti save profesinėse mokyklose – taip baigi ir mokyklą, ir gauni paklausią bei gerai apmokamą profesiją“, – pasakojo Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro vadovas dr. Egidijus Skarbalius.

Klaipėdos pajūris / A. Kundroto nuotr.

Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre veikia gimnazijos skyrius, tad čia mokytis galima pradėti baigus 8 klases. Per dvejus metus galima išbandyti visas čia siūlomas profesijas, kurios yra susijusios su inžinerine pramone, atsinaujinančia energetika, jūra, uostu, laivų statyba ir remontu. Trečiaisiais  mokymosi metais mokiniai tęsia mokymąsi pagal pasirinktą formaliojo profesinio mokymo  programą, įgyvendinamą kartu su vidurinio ugdymo programa. 

11-оje klasėje siūlomų rinktis profesijų spektras itin platus: jūrų uosto krovinių logistas, suvirintojas, santechnikas, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojas, laivų korpusų surinkėjas, laivų sistemų ir įrengimų montuotojas, laivo keleivius aptarnaujantis darbuotojas (stiuardas), laivo virėjas, laivo elektrikas, metalo apdirbimo staklininkas, jūreivis, motoristas. Visas šias profesijas galima rinktis ir baigus 12 klasių, papildomai dar yra siūloma įgyti ekspeditoriaus, atsinaujinančios energetikos įrengimų montuotojo, elektriko profesijas.

Norintys mokytis Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre, kviečiami kreiptis el. p. info@lindenau.lt, tel. nr. 8-46-34 18 15 arba atvykti į centrą adresu, Statybininkų pr. 39 Klaipėda. 

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​