fbpx

„Portathon“ technologinių sprendimų kūrėjai – ir studentai, ir vadovai.

„Portathon“ technologinių sprendimų kūrėjai – ir studentai, ir vadovai.

Rugsėjo 24-26 d. vyksiančio uosto technologijų hakatono „Portathon 2021“ dalyvių skaičius jau perkopė 50. Gyvai ir virtualiai susitiks komandos iš viso Baltijos jūros šalių regiono, nuotoliniu būdu taip pat prisijungs dalyviai iš Jungtinių Arabų Emyratų, Tailando.

Iniciatyvai – solidus palaikymas

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) vadovas Algis Latakas tikisi, jog „Portathon“ prisidės suartinant plėtojamą uosto viziją ir inovatorius, kurie prisidėtų ją realizuojant. „Atviras ir įtraukiantis hakatono formatas yra puiki platforma pažangiems sprendimams kurti, todėl džiaugiamės galėdami būti šios iniciatyvos partneriais. Mūsų vizija – turėti uostą, kuris būtų vienodai patrauklus tiek jūrinės pramonės atstovams, tiek bendruomenėms, su kuriomis puoselėjame tas pačias vertybes. Inovacijos, dėmesys ekologiniam aspektui, saugumas, optimalios sąlygos veikti verslui – visa tai itin svarbu”, – akcentavo KVJUD vadovas.

Jau trečiąsyk Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) organizuojamas hakatoną palaiko tiek Lietuvos jūrinio klasterio bendruomenė ir jūrinis verslas, tiek užsienio partneriai. „Portathon“ vėliavą Klaipėdai šiemet padeda nešti keturi tarptautiniai projektai – „Secmar“, „Connect 2 Small Ports“, „Liquid Energy“ ir „Exoprodigi“.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko nuotrauka ©

Trys fizinės lokacijos

Išbandyti savo jėgas 48 valandų trukmės technologinių sprendimų generavimo maratone jau pareiškė norą 10 komandų. Keliolika inovatorių, atstovaujančių skirtingoms šalims ir organizacijoms, pateikė individualias paraiškas – organizatoriai juos suskirstys į grupes pagal pageidaujamus spręsti iššūkius bei turimas kompetencijas. Registracija tebėra atvira, norintieji dalyvauti dar gali suskubti.

„Dėl pandemijos nulemtos situacijos Klaipėdos mokslo ir technologijų parke priimsime išimtinai dalyvius iš Lietuvos, tačiau hibridinis renginio formatas, kuris mums išties pasiteisino jau pernai, užtikrins renginio tarptautiškumą. Susitikimai ir darbas nuotoliniu būdu neišvengiamai tapo daugelio mūsų kasdienybe – visgi jausdami, kad potenciali hakatono auditorija yra išsiilgusi ir gyvo bendravimo bei interakcijų, šiemet įtraukėme partnerius užsienyje bei pasiūlėme dar dvi fizines lokacijas Vismare ir Karlskronoje“, – pasakojo KMTP inovacijų vadybininkė Erika Zavackienė.

Algis Latakas. Klaipėdos mokslo ir technologijų parko nuotrauka ©

Išvien – akademinė ir verslo bendruomenė

Klaipėdos technologinių renginių vizitine kortele jau spėjęs tapti „Portathon“ nestokos veržlumo, kurį užtikrins aktyvus akademinio jaunimo dalyvavimas. Greta Klaipėdos universiteto studentų – bendraminčiai iš Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Amity universiteto Dubajuje, Blekingės universiteto Švedijoje. Vieni ištikimiausių „Portathon“ dalyvių – Kauno kolegijos studentai.

Drauge su jaunimu bus ir technologinius sprendimus generuosiančių įmonių bei jų padalinių vadovų, dėstytojų. Atskirą komandą suformavo lenkų organizacijos „Baltic Sea & Space Cluster” atstovai.

Hakatono dalyviai nepristigs mentorių dėmesio – jų sąraše jau yra 14. Komandas konsultuos atstovai iš Klaipėdos uosto, Lietuvos karinių jūrų pajėgų, Klaipėdos universiteto, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Lietuvos inovacijų centro, skaitmenizacijos sprendimų ekspertai iš „Schneider Electric Lietuva“, „Omega 365 Lietuva“, „cloudyBoss“, kompanijos „DP World“ padalinio „Cargoes“, Blekingės technologijų instituto, Vokietijos taikomųjų mokslų universiteto Hochschule Wismar, kitų verslo ir mokslo organizacijų.

Pagrindinės tematinės „Portathon 2021“ kategorijos – logistika, energetika, tvari aplinka bei kibernetinis saugumas. Hakatonui iššūkius teikė KVJUD, Lietuvos jūrinio klasterio bendruomenei priklausanti kompanija „Bega“, Lietuvos karinės jūrų pajėgos, projektų „Secmar“ ir „Connect2Small Ports“ partneriai.

Dalyviai kviečiami pasirinkti iššūkį iš pateikto sąrašo arba galės spręsti savo iššūkį, kuris aktualus uostams bei atitinka bent vieną iš hakatono tematinių krypčių. „Portathon“ prizinis fondas šiemet sieks 4 000 Eur.

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​