fbpx

Pirmi Lietuvoje: Klaipėdos viešajame transporte už keliones galima atsiskaityti ir banko kortele

Pirmi Lietuvoje: Klaipėdos viešajame transporte už keliones galima atsiskaityti ir banko kortele

Klaipėdos viešajame transporte įdiegiama naujovė. Dalyje maršrutų už keliones jau galima atsiskaityti ir bekontaktėmis banko kortelėmis – norint sumokėti, užtenka kortelę priglausti prie bilietų skaitytuvo.

Iki birželio pradžios numatoma, kad sistema bus instaliuota visuose miesto autobusuose bei maršrutiniuose taksi. Tai ypač patogu miesto svečiams ar rečiau viešuoju transportu besinaudojantiems gyventojams.

Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus naudojasi naujove / Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

„XXI amžius vis labiau veržiasi ir į Klaipėdos gyvenimą. Gerinama viešojo transporto kokybė – pradeda veikti sistema, kuri artimiausiu atstumu nuo Lietuvos yra Estijoje. Džiugu, kad žmogui, atvykusiam iš bet kurio pasaulio taško, yra galimybė susimokėti banko kortele, o tai, tikiu, paskatins dažniau naudotis viešuoju transportu”, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Įgyvendinusi šį sprendimą, Klaipėda patenka tarp regiono viešojo transporto lyderių: tokia paslauga jau yra Taline (Estija), Vroclave (Lenkija), Bratislavoje (Slovakija). Lietuvoje iki šiol jokiame mieste nėra galima bankine kortele už kelionę atsiskaityti prie įprasto bilietų skaitytuvo. Šis atsiskaitymo būdas nereikalauja žinių apie miesto bilietų sistemą ir atliekamas vienu judesiu prie bankinių kortelių logotipais pažymėto oranžinio bilietų skaitytuvo.

Atsiskaitymas už kelionę banko kortele / Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

Bankinė kortelė Klaipėdos viešajame transporte turi ir papildomą funkcionalumą, kuris priartina ją prie įprasto e. bilieto kortelės. Per dieną važiuojant daugiau kaip keturis kartus, e. bilieto sistema automatiškai perskaičiuoja kitas bankine kortele atliktas keliones kaip atliekamas terminuotuoju dienos bilietu – už jas mokėti nebereikia. Šiame etape bankine kortele galima pirkti tik pilnos kainos, tokios, kuri yra perkant iš vairuotojo, bilietą.

Prieš instaliuojant paslaugą miesto autobusuose, ji praėjo keletą testavimo etapų. Paskutinis – maršrutiniuose taksi. Per keletą pastarųjų dienų maršrutinių taksi maršrutuose bekontakte kortele atsiskaityta jau apie 300 kartų, pasak VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ darbuotojų, sistema veikia sklandžiai.

Vasarą galimybę atsiskaityti banko kortelė VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ numato įdiegti ir priemiesčio autobusuose.  Iš viso bendroje Klaipėdos viešojo transporto sistemoje yra 219 įvairaus dydžio keleivinio transporto priemonių.

Daugiau informacijos apie paslaugą čia.

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​