fbpx

Nuo sausio 1-osios pradeda veikti klaipėdiečio kortelė: kokias privilegijas gaus ją turintys?

Nuo sausio 1-osios pradeda veikti klaipėdiečio kortelė: kokias privilegijas gaus ją turintys?

Klaipėdos gyventojai nuo gruodžio 21 d. jau gali užsisakyti virtualią arba fizinę klaipėdiečio kortelę, kurios teikiamomis naudomis galės pradėti naudotis nuo naujų metų. Kortelę gali gauti kiekvienas pilnametis, deklaravęs gyvenamąją vietą Klaipėdos mieste.

„2023-iuosius pradėsime su ilgai laukta Klaipėdiečio kortele. Tai savotiška padėka gyventojams už meilę ir lojalumą savo miestui. Ši kortelė suteiks nuolaidų kultūros, sporto įstaigose, laisvalaikio praleidimo vietose. Savivaldybės numatomas nuolaidas ketvirtadienį svarstys taryba, o miesto verslo pasiūlymai jau dabar matomi internetinėje kortelės platformoje. Tikimės, kad nuolaidų sąrašas vis ilgės, tad Klaipėdiečio kortelę turėti bus tikrai naudinga“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdiečio kortelė / Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

Numatytos nuolaidos įsigalios nuo 2023-iųjų metų sausio 1 dienos. O užsisakyti kortelę galima jau dabar. Paprasčiausia tai padaryti internetu: kortele.klaipeda.lt.

Kortelę taip pat galima užsisakyti atvykus į naująjį Savivaldybės klientų aptarnavimo centrą Taikos pr. 52C. Jei gyventojui pakanka virtualios kortelės, ji sukuriama iškart interneto platformoje. Kad būtų patogiau naudotis, į telefoną galima parsisiųsti mobiliąją programėlę.

Tiems, kas pageidaus fizinės (plastikinės) kortelės – jos pagaminimo teks kiek luktelėti, nes kiekviena kortelė bus vardinė.  Fizinę kortelę užsisakyti tikslinga tiems, kurie nori ja naudotis kaip viešojo transporto bilietu.

Klaipėdiečio kortelė / Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

„Šiuo metu prie Klaipėdiečio kortelės sistemos prisijungė ir nuolaidas klaipėdiečiams jau pasiūlė 12 miesto verslo subjektų. Raginame jungtis ir kitus miesto verslininkus, kurie nori ir gali suteikti patrauklesnes sąlygas Klaipėdos miesto gyventojams“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Savivaldybės numatomos nuolaidos tarybai bus teikiamos tvirtinti ketvirtadienį. Klaipėdiečiams norima pasiūlyti 25 proc. nuolaidą miesto kultūros įstaigų – Klaipėdos koncertų salės, Kultūrų komunikacijų centro, Mažosios Lietuvos istorijos, Pilies, Kalvystės muziejų, Žvejų rūmų renginiams, įsigyjant plaukimo abonementą „Gintaro“ sporto centre, su Klaipėdiečio kortele numatoma galimybė apsilankyti baseine 11 kartų vietoje 8 kartų už 9 eurus.

Taip pat numatoma 50 eurų nuolaida viešojo transporto metiniam bilietui. Fizinę (plastikinę) Klaipėdiečio kortelę bus galima naudoti ir kaip viešojo transporto elektroninį bilietą. Kaip ir dabartinį elektroninį bilietą, Klaipėdiečio kortelę bus galima pildyti pinigais, pirkti mėnesinius, kartinius ir kitus viešojo transporto bilietus bei priglaudus prie skaitytuvo autobuse atsiskaityti už keliones.

Klaipėdiečio kortelė / Klaipėdos miesto savivaldybės vizualas

Klaipėdiečio kortelės vizualinius sprendimus aktyviai siūlė Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto Grafinio dizaino studijų programos III kurso studentai (programos vadovas Martynas Lapas), o patraukliausią dizainą, kuris ir puošia naująją kortelę, išrinko klaipėdiečiai. Dizaino autorė – Paulina Kontrimaitė.

Plačiau apie Klaipėdiečio kortelę:

 • Numatytos nuolaidos įsigalios sausio 1 d.
 • Nuolaidos matomos interneto platformoje kortele.klaipeda.lt. Šiuo metu matomos verslo suteiktos nuolaidos, netrukus sąrašas bus papildytas savivaldybės numatomomis nuolaidomis. Nuolaidų sąrašas bus nuolat atnaujinamas ir pildomas.
 • Klaipėdiečio kortelė gali būti išduodama kiekvienam pilnamečiui Klaipėdos miesto gyventojui.
 • Klaipėdiečio kortelė išduodama nemokamai.
 • Gyventojas norėdamas gauti nuolaidą turės parodyti virtualios kortelės QR kodą išmaniajame įrenginyje arba pateikti fizinę kortelę.
 • Užsisakyti kortelę – ir virtualią, ir fizinę – galima internetu kortele.klaipeda.lt arba atvykus į Klientų aptarnavimo centrą Taikos pr. 52C.
 • Virtuali kortelė sukuriama iškart po užsakymo ir matoma platformoje kortele.klaipeda.lt.
 • Fizinės kortelės pagaminimo terminas – iki 20 darbo dienų.
 • Atsiimti fizines korteles nemokamai bus galima Klientų aptarnavimo centre Taikos pr. 52C. Ateityje korteles bus galima gauti ir į paštomatą arba per kurjerį, ši paslauga bus mokama.
 • Į išmaniuosius įrenginius galima parsisiųsti mobilią programėlę. Android operacinei sistemai skirtą programėlę galima parsisiųsti iš Google Play, o iOS operacinei sistemai skirtą programėlę – iš App Store.
 • Visi, kurie užsiregistravo sistemoje iki 2022 m. gruodžio 17 d. (bandomojoje platformos versijoje), turėtų registruotis iš naujo, paskyra negalioja.
 • Verslo pasiūlymus Klaipėdiečio kortelei galima teikti čia.
 • Klausimus, susijusius su Klaipėdiečio kortele, galima užduoti el. p. kortele@klaipeda.lt

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​