fbpx

Klaipėdos universitetas vėl pradeda kursą būsimiesiems mėlynosios ekonomikos lyderiams.

Klaipėdos universitetas vėl pradeda kursą būsimiesiems mėlynosios ekonomikos lyderiams.

Klaipėdos universiteto „Blue Growth Leaders Academy“ (BGA) pradėjo antrąjį gyvavimo sezoną. Paskaitoms apie mėlynąją ekonomiką ir jos teikiamas galimybes tiek auditorijoje, tiek prie kompiuterių ekranų susirinko įvairiatautė BGA klausytojų grupė.

Pirmoji šių metų BGA sesija truks dvi dienas. 24 dalyviai kursą pradėjo nuo susipažinimo, komandos formavimo pagrindų, žinių apie tarpdisciplininių profesionalų tinklų kūrimą ir funkcionavimą, Antroji sesijos diena skirta ekspertų iš Norvegijos Torger Reve ir Tomo O. Kleppesto paskaitai „Įvadas į mėlynąją ekonomiką“ bei diskusijoms apie šių dienų tendencijas.

Šiemetį BGA kursą sudarys 8 sesijos, kurias kitų metų birželį reziumuos dalyvių stovykla, per kurią bus generuojamos baigiamųjų darbų temos, rengiami projektai, kuriuos dalyviai turės pristatyti komisijai bei apsiginti. Kadangi vienas iš BGA tikslų burti mėlynojo augimo lyderių komandą, galėsiančią daryti realų poveikį regiono plėtrai, BGA kursą stengiamasi dėstyti hibridiniu būdu, taip suteikiant dalyviams ir bendro kūrybinio darbo, ir diskusijos galimybes.

Šiemetės BGA šūkis „Papildykite savo strategiją mėlynojo augimo vertėmis“ orientuotas į jūrinių regionų verslą bei sprendimų priėmėjus, nes, teigiama, jog šios ekonomikos srities elementai bus neišvengiami tiek sėkmingai plėtojant privačius verslus, tiek viešuosius projektus.

Naujojo BGA sezono dalyviai atstovauja ne tik Klaipėdos regiono verslui, savivaldos institucijoms bei mokslo sričiai, į akademijos būrį įsiliejo ir EU-CONEXUS universitetų – partnerių atstovai iš Valensijos (Ispanija) ir Bukarešto (Rumunija) universitetų.

Tarptautinė mėlynojo augimo žinių sklaidos platforma Klaipėdos universitete startavo 2020 m. rudenį. Prieš šios iniciatyvos prisidėjo Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra „Klaipėda ID“ bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) koordinuojamas Jūrinis klasteris. Pirmajį „Blue Growth Leaders Academy“ kursą 2021-ųjų vasarą baigė  37 Klaipėdos miesto ir regiono atstovai.

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​