fbpx

Klaipėdos universitetas reitingų svarstyklėse: konkuruojama su didžiaisiais mokslo centrais.

Klaipėdos universitetas reitingų svarstyklėse: konkuruojama su didžiaisiais mokslo centrais.

„Naujausias „Reitingų“ žurnalas, skelbiantis Lietuvoje veikiančių universitetų 2021-ųjų studijų krypčių reitingus, leidžia daryti apibendrinimus apie Klaipėdos universiteto kaip didžiausio Vakarų Lietuvos mokslo centro unikalumą ir svarbą. Uostamiesčio universitetas konkuruoja su didžiaisiais šalies mokslo ir akademiniais centrais. Ir konkuruoja pakankamai dideliu pozicijų spektru“,- sako KU studijų prorektorė dr. Sonata Mačiulskytė.

Šiemet įkūrimo 30-metį minintis Klaipėdos universitetas užima išskirtines pozicijas šalies aukštojo mokslo erdvėje. Universitetas dažnai apdovanojamas epitetu „jūrinis“, nes mokslinė ir akademinė veikla didžia dalimi sutelkta į specifinius Baltijos jūros ir jos aplinkos tyrimus bei  specialistų, reikalingų jūros verslams ir pajūryje besikoncentruojančiai rekreacijos, poilsio bei sveikatinimo paslaugų industrijai, rengimą. Paskelbtose studijų programų reitingų lentelėse būtent šios studijų kryptys išlaiko lyderystę. Tai – Jūrų inžinerija (bakalauro ir magistro studijų programos), Visuomeninė geografija, Turizmas ir poilsis bei Medicinos technologijos.

Reitingo pozicijų augimas fiksuojamas pirmos pakopos Informatikos ir Informatikos inžinerijos, Vadybos, Pedagogikos, Lingvistikos, Visuomenės sveikatos ir Slaugos ir akušerijos studijų krypčių vertinime. Į reitingo lentelės viršų vienu laipteliu palypėjo magistrantūros programos Aplinkotyros ir ekologijos, Reabilitacijos, Politikos mokslų, Viešojo administravimo ir Edukologijos studijų kryptyse.

„Svarbi žinia mums, jog pedagogikos krypties studijų programos vertinime nusileidžiame tik dviem didiesiems mokytojų rengimo centrams – Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetams, aplenkdami trečiąjį – Šiaulius. Manau, kad politikai turėtų grįžti prie klausimo, kurio taip ir neišsprendė nueinančioji valdžia, – pedagogų rengimo centro kūrimo Klaipėdoje. Juolab kad tam yra visos prielaidos – pradedant istorine tradicija, esamu moksliniu potencialu bei studijų baze, baigiant dideliu jaunųjų specialistų poreikiu tiek Vakarų Lietuvos regione, tiek visoje Lietuvoje“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

KU vadovai pasidžiaugė, jog konkurencinį didžiųjų šalies mokslo centrų spaudimą ir stabilias reitingo pozicijas išlaiko visos KU bakalauro inžinerinių studijų programos, Biologija, Socialinis darbas, Žurnalistika bei uostamiesčio Alma Mater išskirtinumu laikoma Archeologija, magistro studijose – Visuomenės sveikatos, Slaugos ir akušerijos, Informatikos inžinerijos, Gamtinės geografijos, Gamybos inžinerijos, Chemijos inžinerijos, Rinkodaros ir Pedagogikos studijų kryptys.

„Pagal tarptautinius reitingus Klaipėdos universitetas okeonografijos mokslų srityje yra reitinguojamas pirmame pasaulio universitetų 200-tuke. Esame stiprūs ir pripažįstami jūriniuose tyrimuose, inžinerijos moksluose. Siekiame, kad tai pamatytų ir įvertintų jaunimas, sprendžiantis, kur įgyti savo pasirinktą profesiją“,- sako KU prorektorė dr. S. Mačiulskytė.

Žurnalas „Reitingai“ universitetų studijų krypčių reitingus skelbia kiekvienų metų gruodį. Žurnalo leidėjų iniciatyva sudaromo reitingo rodiklius didžia dalimi lemia universitetų absolventų darbdavių apklausos ir jų pateikti vertinimai, stojančiųjų į universitetus balų vidurkiai, Vyriausybės strateginės analizės centro statistiniai rodikliai.

Šaltinis: Klaipėdos universitetas

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​