fbpx

Klaipėdoje – elektrinio vandens autobuso startas

Klaipėdoje – elektrinio vandens autobuso startas

Klaipėdoje nauja susisiekimo galimybė – nuo šiol nukeliauti iš senamiesčio į šiaurinę miesto dalį galima ir Danės upe. Penktadienį prasidėjo reguliarus elektrinių vandens autobusų kursavimas maršrutu Senamiestis – Tauralaukio tiltas. Tai pirmasis Lietuvoje ekologiškas reguliarus vidaus vandenų maršrutas.

 „Vasarą Klaipėda pradeda su naujiena. Tikiu, kad galimybe išbandyti vandens autobuso keliones susidomės ir klaipėdiečiai, ir miesto svečiai. Artimiausi mėnesiai parodys, ar šis maršrutas pasiteisina toks, koks yra dabar, ar dar reikalingos korekcijos, linkiu, kad tai būtų komerciškai sėkmingas projektas. Tuo pat metu siekiame atgaivinti Danės upės pakrantes. Nors plaukimas upe taip pat yra atrakcija, būtina ir krante sukurti kokybiškas erdves, kurios taptų naujais traukos centrais“, – sako meras Arvydas Vaitkus.

Meras A. Vaitkus išbandė elektrinį autobusą / Klaipėdos miesto savivaldybės muotrauka

Maršruto parengimui jėgas suvienijo savivaldybei priklausančios įmonės – VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“, BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“, UAB „Klaipėdos paslaugos“, vandens autobusus pagamino Klaipėdos startuolis „Popa Boat“.

Kelionė į vieną pusę L1 maršruto autobusu truks 1 valandą 20 minučių, pakeliui yra 6 stotelės. Per dieną abu autobusai iš viso padarys 8 reisus. Autobuso talpa – 10 keleivių + vieta negalią turinčiam asmeniui vežimėlyje.

Pirmojo vandens autobuso stotelė įkurta senamiestyje, netoli burlaivio Meridianas. Iš viso vandens autobusas sustoja šešiose stotelėse –  „Senamiestis“, „Liepų tiltas“, „Danės slėniai“, „Senvagė“, „Botanikos sodas“ ir „Tauralaukio tiltas“.

Danės upe kursuoja elektrinis autobusas / Klaipėdos miesto savivaldybės nuotrauka

Pilna bilieto kaina – 3 eurai, su Klaipėdiečio kortele – 2,40 Eur. Vandens autobusų maršrute taip pat galioja Transporto lengvatų įstatyme numatytos lengvatos kelionėms reguliaraus susiekimo laivais. Atsiskaityti už keliones bus galima el. bilieto kortele, bekontakte banko kortele ir kitais elektroniniais būdais, grynaisiais pinigais atsiskaityti galimybė nenumatoma. Išsami informacija apie taikomas lengvatas ir atsiskaitymo būdus skelbiama „Klaipėdos keleivinio transporto“ tinklapyje čia. 

Vandens autobuso maršrutas, grafikas ir stotelės čia.

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​