fbpx

Startavo jūrinis edukacinis projektas „Jūros ambasada“.

Startavo jūrinis edukacinis projektas „Jūros ambasada“.

„Jeigu ne Jūs atvažiuojate prie jūros, jūrą atvežame pas Jus!”, – tokiu šūkiu startuoja jūrinis edukacinis projektas „Jūros ambasada“. Tai Klaipėdos miesto 770-ajam gimtadieniui ir šimtosioms Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos sukakčiai skirta iniciatyva, kuria siekiama plėsti visuomenės akiratį apie Klaipėdos miesto ir jūrinio sektoriaus potencialą, priartinti jūrines temas prie nutolusių nuo uostamiesčio regionų.

„Simbolinis „Jūros ambasados“ startas bus duotas gegužės 20-ąją, minint Europos jūros dieną, Lietuvos Respublikos Seime organizuojamo jūrinio forumo „Klaipėda jūrinėje Europoje“ metu. Jame apžvelgsime šiandienos jūrines aktualijas ir inovacijas, pažangius sprendimus, padedančius jūriniam sektoriui, uostui, laivybai  prisidėti prie mėlynosios ekonomikos augimo. Turime suprasti, kad esame ne valstybė prie jūros, bet senas tradicijas turinti jūrinė valstybė, todėl į jūros teikiamas galimybes būtina žvelgti kur kas plačiau. Jūra yra reikšminga ir ekonominiu, ir socialiniu požiūriu, tad itin svarbu, kad jos vaidmenį suprastų visos šalies gyventojai“, – pasakojo projektą įgyvendinančio Lietuvos jūrinio klasterio koordinatorius Andrius Sutnikas.

LR Seime vykusiame forume „Klaipėda jūrinėje Europoje“ susitiko verslo, mokslo, valdžios atstovai, už inovacijų plėtrą atsakingų organizacijų ekspertai, užsienio šalių ambasadų delegatai. Forumo metu sprendimų priėmėjams buvo pristatyta rezoliucija dėl Lietuvos jūrinės ekonomikos konkurencingumo didinimo – konkrečių pasiūlymų pakete išgryninti opiausi uosto, jūrinio verslo ir mokslo klausimai, kurių sprendimas suteiktų jūrinės inovacijų ekosistemos plėtrai itin reikalingą postūmį. Lietuvos jūrinis klasteris šį forumą rengia kartu su 20-ies metų veiklos sukaktį mininčiu Klaipėdos mokslo ir technologijų parku, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos laivų savininkų asociacija, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija,  Klaipėdos universitetu. Pastarasis yra ir „Jūros ambasados“ partneris.

© KVJUD nuotr.

„Jūra suteikia didžiules galimybes plėtotis ekonomikai, jūriniams verslams, mokslo sektoriui – ir tai svarbu visai šaliai, ne tik Klaipėdos regionui. Klaipėdos universitetas savo dėmesį koncentruoja ne tik į visapusiškus jūros tyrimus, inovatyvių technologijų jūriniam sektoriui kūrimą, bet ir verslui reikalingų specialistų rengimą. Vienas iš mūsų tikslų – į Klaipėdą pritraukti kuo daugiau motyvuotų jaunuolių, kurie prisidėtų kuriant pažangią jūrinę valstybę“, – sakė prof. dr. Artūras Razbadauskas, Klaipėdos universiteto rektorius.

Forumas LR Seime – pirma „Jūros ambasados“ stotelė, pristatant jūros teikiamas galimybes. Vėliau projekto geografija išsiplės per visus didžiuosius Lietuvos miestus. Projekto metu planuojama sukurti kelis virtualios realybės video siužetus, kurie leis Klaipėdos miestą ir uostą pažinti kitu kampu.  Rugsėjį, minint Pasaulinę jūrų dieną, Klaipėdos moksleiviams bus organizuojama „Jūros ambasados akademija“, kurioje jaunuoliai kūrybinėse dirbtuvėse galės semtis žinių apie pažangius jūrinius projektus, jūrinę ekonomiką, akvakultūrą, jūrinį paveldą.

Projektas „Jūros ambasada“ iš dalies finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros programos „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimas“.

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​