fbpx

Istorinis žingsnis – Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centrui suteikiamas Pauliaus Lindenau vardas.

Istorinis žingsnis – Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centrui suteikiamas Pauliaus Lindenau vardas.

Klaipėdoje įprasminamas žymaus laivų statytojo Pauliaus Lindenau atminimas. Jo vardu pavadintas Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras - profesinio rengimo mokykla, orientuota į inžineriją, laivybą, jūrinę pramonę, laivų statybą, transporto, technologijų ir paslaugų sektorių.

„P. Lindenau – išskirtinė asmenybė, kurios dėka Lietuvoje prieš daugiau kaip šimtą metų prasidėjo proveržis laivų statybos ir remonto srityse. Vadintis šio jūrinės inžinerijos profesionalo vardu mums ne tik garbė, bet ir įsipareigojimas užtikrinti profesinio rengimo tradicijų tęstinumą, dar labiau populiarinti specialybes, kurios susijusios su jūrine inžinerija ir pramone. Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos Respublikos Vokietijos Federacinėje Respublikoje ambasados komandai, kuri geranoriškai padėjo surasti Vokietijoje esančius P. Lindenau palikuonis – jie su dideliu džiaugsmu sutiko žinią apie Klaipėdoje įamžinamą jų protėvio atminimą“, – sakė Dr. Egidijus Skarbalius, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro vadovas.

Šiais metais yra minimos 140-osios P. Lindenau gimimo metinės. Tuometiniame Mėmelyje P. Lindenau kartu su partneriais laivų statyklą įkūrė po Pirmojo pasaulinio karo – 1919 metais,  po metų kompleksą papildė liejykla, kalvė, stalių dirbtuvės, elektros jėgainė, montavimo, laivų statybos halė, mašinų fabrikas, kiti įrengimai. Laivų statykla čia veikė iki 1944 – ųjų rudens. Per ketvirtį amžiaus joje buvo pastatyta daugiau kaip pusšimtis laivų, tarp kurių ir ledlaužiai, greitaeigiai kateriai, skirti Lietuvos muitininkams, Lietuvos kariuomenės pontonai, taip pat įvairūs kranai. Klaipėdos uoste būdavo statomi ne tik laivai, bet ir autobusai,  žemės ūkio technika.  Istoriniai šaltiniai byloja, kad per visus jos gyvavimo metus, statykloje dirbo apie 1000 darbuotojų.

„Džiaugiamės, kad mūsų senelio, Klaipėdoje įkūrusio sėkmingą laivų statybos pramonę, atminimas ir prasmingi darbai sulaukia pripažinimo. Mūsų šeimai Lindenau laivų statybos istorija ir Lietuva yra labai artima. Prieš kelerius metus viešėjome Klaipėdoje ir Kuršių Nerijoje, labai tikimės, kad ir šiais metais apsilankysime Lietuvoje – labai norėtume savo vaikams parodyti bent dalelę Jūsų šalies, kuri taip glaudžiai susijusi su mūsų šeimos istorija“, – laiške rašė P. Lindenau anūkas Konrad Göke, kuris patikino Klaipėdai norintis padovanoti istorinę Lindenau laivų statyklos vėliavą.

Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras įsteigtas 2020 metais, sujungus dvi ilgaamžes profesinio rengimo tradicijas turinčias įstaigas – Klaipėdos laivininkų ir Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklas.

Šiuo metu centras rengia suvirintojus, elektrikus, laivų korpusų surinkėjus, laivų elektrikus, laivų sistemų ir įrengimų montuotojus, metalo apdirbimo staklininkus, laivų motoristus, santechnikus,  šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojus, ekspeditorius, jūreivius, laivo virėjus.  Šiemet ketinama pasiūlyti ir naujų perspektyvių specialybių, tokių, kaip jūrų uosto krovinių logistas ir laivo keleivius aptarnaujantis darbuotojas (stiuardas), netrukus planuojama ir visiška naujovė – specialybės, susijusios su alternatyviąja energetika.

Visi, norintys iš arčiau susipažinti su Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centru ir jo galimybėmis, kviečiami 2022 balandžio 8-ąją atvykti į Klaipėdos „Švyturio arenoje“ vyksiančią Studijų regatą. Tradicinė studijų mugė penktadienį šurmuliuos nuo 10 iki 15 val.

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​