fbpx

Istorinė uosto dalis keičiasi: rekonstruotos Žiemos uosto krantinės

Istorinė uosto dalis keičiasi: rekonstruotos Žiemos uosto krantinės

Metams baigiantis užbaigta trijų Žiemos uosto krantinių rekonstrukcija. Šios investicijos prisidės prie uosto teikiamų paslaugų kokybės bei efektyvumo.

„Per šiuos metus iš viso uoste jau rekonstravome apie 1 200 metrų uosto krantinių. Vienas iš stambesnių užbaigtų projektų – rekonstruotos Žiemos uosto krantinės, kurios visiškai paruoštos krovai. Kaip žinome, Žiemos uostas turi seną istoriją. Uostelio krantinės buvo ypač prastos būklės, tad buvo būtina jas sutvarkyti“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Vitos Jurevičienės nuotr.

Žiemos uosto krantinės buvo prastos būklės, tad norint jas saugiai eksploatuoti buvo būtina rekonstrukcija. Krantinės statytos prieš bemaž devyniasdešimt metų.

Įgyvendinant projektą rekonstruotos krantinės, demontuoti ir naujai nutiesti geležinkelio ir pokraniniai keliai. Sutvarkyta daugiau kaip 5 500 kv. metrų dangų, inžineriniai tinklai. Uosto direkcijos investicijos į šių krantinių rekonstrukciją siekė 7,8 mln. eurų (įskaitant PVM)

„Krantinių Nr. 16, 17, 18 rekonstrukcija – tai vienas iš bendrų Uosto direkcijos ir AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO) darbų, užtikrinant teikiamų paslaugų saugumą, aplinkos apsaugos stiprinimą bei didinant uosto ir mūsų įmonės patrauklumą bei konkurencingumą. Po atliktos krantinių, jų dangų rekonstrukcijos išaugs krovos darbų atlikimo bei krovinių sandėliavimo kokybė. Naujai nutiesti geležinkelio ir pokraniniai keliai leis stabiliai ir saugiai vykdyti generalinių ir birių krovinių krovą“, – sako KLASCO generalinis direktorius Vytautas Štumbergas.

Anot jo, pati įmonė investavo, kad būtų panaikinti visi senieji lietaus nuotekų išleistuvai, atnaujinti ir įrengti du lietaus nuotekų valymo įrenginiai, kurie užtikrins, kad visos paviršinio vandens nuotekos išeitų išvalytos. Uosto poreikiams skirta nauja geriamojo vandens tiekimo linija, vandens kolonėlės pagerins laivams tiekiamo geriamo vandens kokybę.

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​