fbpx

Efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose – apdovanojimas Uosto direkcijai

Efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose – apdovanojimas Uosto direkcijai

Kruizinių laivų terminalo ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos naujo administracinio pastato projekto konkursas šiemet pripažintas darniausiu viešuoju pirkimu.

Efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimus organizavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba.

„Kiekvienas visuomenės vystymosi etapas turi tam tikrą esminę savybę. Šiandien tai – tvarumas, t. y. tam tikras balansas tarp ekonominės naudos ir aplinkos išsaugojimo,  erdvės, kurioje gražu ir gera gyventi, sukūrimas. Pagrindinis mūsų tikslas – kad šis projektas atitiktų laikmetį ir būtų tvarus“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Vizualizacija

Paskelbto viešojo pirkimo tikslas buvo nustatyti konkurso laimėtoją, kuris pasiūlytų tinkamiausius projekto sprendinius, atitinkančius aplinkosauginius, urbanistinius, architektūros ir funkcinius aspektus bei kitus reikalavimus.

Konkurso dalyviams buvo keliami uždaviniai išnagrinėti sklypo užstatymo galimybes, sukurti geriausią architektūrinį–urbanistinį sprendinį, tinkantį įgyvendinti projektuojamame sklype ir atitinkantį projektuojamai teritorijai bei statiniams galiojančius reglamentus, planuojamą programą bei kokybiškos architektūros principus.

Naujajam Uosto direkcijos pastato projektui buvo keliami aukštos architektūrinės ir inžinerinės kokybės, inovatyvumo, darnumo reikalavimai. Pagal nustatytus energetinio efektyvumo reikalavimus naujo administracinio pastato energetinio efektyvumo klasė privalės būti A++, t. y. energijos beveik nenaudojantis pastatas.

Inovatyviais biuro sprendimais turėtų būti užtikrintos puikios darbo aplinkos sąlygos (tiek mikroklimato, tiek estetiniais aspektais) darbuotojams. Konkurso dalyviai taip pat turėjo pateikti sprendimą, kaip sukurti patrauklią kruizinių laivų terminalo viešąją erdvę.

Vizualizacija

Viešajame konkurse dalyvavo ir savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai formuojama krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė 5 autoriai. Po daugiau nei mėnesį trukusio darbų viešinimo, viešojo svarstymo ir visų privalomų viešojo pirkimo procedūrų, kompetentinga vertinimo komisija, kurią sudarė Uosto direkcijos, miesto ir architektų bendruomenės atstovai, išrinko laimėtoją – projektą „Kuršių vartai“.

Projekto autorius UAB Statybos inžinierių konsultantų biuras, architektai: Gintaras Čaikauskas, Andrius Keizikas, Arnas Deltuva, Viktoras Čeika, Jokūbas Augutis. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Projektui parengti skirti metai.

Įgyvendinus šį projektą, miesto siluetas pasipildys naujais, darniais spaudais.

„Tai ne vien miesto vartai jūros link, bet ir jūros vartai į miestą“, – sakoma projekto aprašyme. Projektas „Kuršių vartai“ atveria marias miestui per suplanuotą pėsčiųjų srautų ir viešų erdvių tinklą nuo pat Klaipėdos širdies į viešiems poreikiams pritaikomas krantines su nauju administraciniu pastatu. Tarp pasiūlymų – laiptai, vedantys prie vandens, kurie galėtų tapti saulės palydėjimo vieta, erdvės poilsiautojams, renginiams.

Naujienlaiškio prenumerata

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

© 2020 Klaipėda iD. Visos teisės saugomos

Sukurta:

Informacinis gidas persikeliantiems lietuviams ir užsieniečiams

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.​